Skip to main content

Endüstriyel balata geniş anlamda sürtünme materyalleri diyebileceğimiz bir ailenin alt koludur. Balataları frenleme, yavaşlatma ve durdurma görevleriyle düşünmeye alışığız. Ancak makine balatası çeşitli sistemlerde kavrama balatası olarak da işlev görür. Endüstriyel balata üzerine farklı tasniflemelere gidilebilir.

Endüstriyel balata ile pek çok farklı sektörde aşağıdaki şekillerle karşılaşabiliyoruz: Eksantrik pres balatası, haddehane balatası, soğuk makas balatası, vinç balata, yağlı kavrama balata, yağlı balata, el fren balatası, pnömatik fren balatası, eldro fren balatası, maden balatası, emniyet fren balatası, santral balatası, dişlisiz asansör balatası, kuyu vinç balatası, generatör balatası, tekstil balatası, crane balata, kreyn balata, endüstriyel balata, yaw fren balatası, rotor fren balata, kalmar balata, ırgat balatası, kasnak dönüş balatası, vinç balata.

Asbestli balataların yasaklanmasından bu tarafa kalite problemi yaşayan endüstriyel balata sektörüne ithal ürünler ile hizmet veriyoruz. Bu sayede alıcılarımızı beklenmeyen duruşlardan ve iş kazalarından koruyor, MTBF sürelerini uzatıyoruz.

Endüstriyel balata sektöründe farklı sistemler, farklı özellikler sağlayan balatalara ihtiyaç duyabilir. Aysar Makina olarak endüstriyel balata kullanan müşterilerimizin zorlu şartlarda çalışan fren ve kavramaları için farklı karakteristik özellikte ürünler tedarik ediyoruz. Makina balataları konusunda daha fazla bilgi almak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

https://www.atlasfren.com/makine-balatasi/